Nechceme vaše blaho ale peníze

18. 03. 2016 11:58:59
"ZELENÉ POTRAVINY" Dnes se mně jedna moje milá zákaznice Gabča ptala, zda má jíst i spirulinu. Pohnutkou bylo ještě víc podpořit svoje tělo, ještě lépe ...

... se cítit a najít tak rovnováhu v těle pro vyřešení stávajících potíží, kterých by se TAK ráda zbavila.

Není záměrem jíst všechny zelené potraviny, které na trhu jsou. Chápu, že nadšení z toho, jak funguje ječmen a chlorella, láká přidat další zelené skvosty. Naopak! Kvalitní ječmen a chlorella stačí. Když chcete další podporu, buď navyšte stávající množství, které jíte, nebo volte z jiného soudku: Bachovy esence, homeopatika, esenciální oleje a tak. Pojídání šesti superpotravin je plýtvání časem a penězi.

Největším zádrhelem u zelených potravin je, že velmi málo jich je kvalitních. A to platí i pro spirulinu. Kvalitní spirulina má dost odpornou chuť. Že ta Vaše je dobrá? Tak odpověď je v předchozí větě. Je velmi málo firem, které dělají produkty pořádně. Mléko - které se zkazí po čtyřech dnech (ne až za čtyři měsíce), jablko – které přirozeně zplesniví (protože není skoro stříkané), paprika - která není cítit kovem, ječmen - který není spálený a chlorella která není nadupaná těžkými kovy (vy je tam nepoznáte).

Nechci vás dostávat do skepse. :) Jen by bylo prima, kdybychom se více zamýšleli. Jak poznáte kvalitní věci? Často myslím na to, jak novým zákazníkům vysvětlit, že kvalita ječmene a chlorelly se hodně liší. Nedávno mi paní napsala: „A on je v tom snad nějaký rozdíl?“ Myslela jsem, že odpadnu! Ty lidi to prostě neví! Někdo razí přístup „chlorella jako chlorella“. Všude se píše, jak to pomáhá a milý čtenář časopisu o zdravém životním stylu vyrazí do zdravé výživy nebo lékárny. Poradí se s prodavačkou, která tam má kromě těch zelených potravin na starosti ještě dalších 1500 položek. A v dobré víře, že kupuje produkty, o kterých četl, si zakoupí zelené potraviny. Navíc má super pocit z výhodného nákupu, protože kamarádka to nakupuje za výrazně vyšší cenu. Odchází domů a netuší, že právě pomohla prodejci, ale ne sobě. Netuší, že tyto produkty žádný zázrak s jejím tělem neudělají. A hlavně ta chuť, upřímně, bývá příšerná.

Pokud se mám o něčem zásadním rozhodovat, chci znát majitele/prodejce, nejlépe osobně, pokud to jde. Věřte, že lháře poznáte i po telefonu. Poznáte, jak čistý záměr má s produktem a co od něj můžete čekat. Je poctivý? Podle jakých hodnot žije a jaký život on sám žije? Nebo chce vydělat snadným způsobem spoustu peněz, dokud „frčí“ zelený byznys a vaše zdraví je mu upřímně ukradený. Koupí produktu např. na internetu vyslovujete jeho prodejci, že si získal vaši důvěru. Ale proč má vaši důvěru? Přece jen, nekupujete ponožky! Napsal tam, že tohle je nejvyšší kvalita na trhu? To vážně stačí? Nic víc nepotřebujete? Je na místě také připomenout, že i lékárna je pouze obchod, a majitel zde nabízí takové doplňky, které se hodí jemu.

Kvalitní produkt nabízí kvalitní osobnost.

Nedávno jsem chtěla objednat mého oblíbeného truhláře na výrobu stolků. Pán mi volal zpátky, že má velmi plno, a že mi nedokáže vůbec říct, kdy se k zakázce dostane. Taky se mi svěřil, že on sám je s takovou situací nespokojený: Nebýt schopen zákazníkovi říct možný termín. Trápí ho to. Přemýšlela jsem, jak bych ho povzbudila, aby se tím tolik netrápil. Dohodli jsme se, že nás nechá v pořadí a já si prostě počkám. Ještě před tím, jsem zvažovala, že oslovím prostě někoho jiného. Ale komu můžu věřit? Někdo něco vyrobí, já nebudu spokojená a budu se dohadovat? To vážně nepotřebuji. Počkám si na tohoto truhláře.

Hodně se zlobíme, jak málo kvalitní produkty se do Čech vozí. A víte proč? O nás se v zahraničí říká: „Pošlete to do Čech, tam se to prodá.“ A proč se to prodá? Protože my to koupíme. A proč to koupíme? Dají to do slevy a mají nás!

Co kdyby lidi v obchodech a službách nemohli lhát?

Třeba u pultu s masem: „Je ta kotleta čerstvá?“ – „Ne, máme ji tady už týden. Zůstala vzadu v chlaďáku, takže bude co nevidět chycená. Šéf doufá, že ji prodám vám a ještě někomu v téhle frontě.“

V lékárně: „Chci, aby moje děti byly zdravé. Které bonbonky s vitaminy byste mi doporučil?“ – „Žádný. Furt jsou to jen bonbony s cukrem. Nevím, od kdy jsou děti díky bonbónům s vitamíny zdravější.“

Je ta chlorella kvalitní?“ – „Na kvalitu se vykašlete, je to za dobrou cenu, aby vám vyhovovala. A mně to vyhovuje taky. V kvalitě se stejně nikdo nevyzná. Lidem to stačí.“

„ Je ten ječmen čerstvý“ – „Ne, vysušili jsme ho při klasicky vysoké teplotě. Většina superlátek je spálených. V místě sklizně nemají nic lepšího na sušení a my doufáme, že vám to nebude vadit a vypijete to hlavně pro dobrý pocit, že se o sebe staráte.“

Z počátku by to asi byla hodně slušná depka, kdybychom se takto začali ptát a dostávali tyto odpovědi. :) Ale věřte, že o moc lepší by to fakt nebylo!

Kvalitní znamená vědět něco o člověku, který vám to prodává. Webová stránka nebo mailová adresa fakt nestačí! Prostě záleží, jak moc to sami se sebou myslíte vážně! Jen připomínám, že fakt nekupujete ponožky ani utěrky do kuchyně. Kupujete potravinu, která projde celým vašim tělem, a buď vám pomůže, nebo naopak ublíží. Ano, přesně! Čtete dobře! Nekvalitní zelené potraviny Vašemu tělu uškodí. A je dobré to vědět.

Přeji, ať jste zdraví a plní energie a života!

S láskou

Janča Ziková

Autor: Jana Ziková | pátek 18.3.2016 11:58 | karma článku: 17.99 | přečteno: 1466x

Další články blogera

Jana Ziková

Bereme se z lásky, zůstáváme pro peníze?

DENÍK ZOUFALÉ MANŽELKY. Láska je slovo, které je obsažené snad ve všem. Reklama, film, potisk oblečení, ... Každý úspěšný film musí obsahovat tématiku lásky. Je to důvod, proč lidé uzavírají manželství.

4.12.2017 v 12:26 | Karma článku: 11.07 | Přečteno: 358 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

A proč vlastně ne - Jirka Paroubek? 2.

Už jednou, tuším, že tak před třemi lety, jsem napsala svůj první blog na téma návratu Jiřího Paroubka. Proto dnešní blog nadepisuji stejně, ale s dvojkou na konci.

21.8.2019 v 16:29 | Karma článku: 12.19 | Přečteno: 311 | Diskuse

Pavel Vrba

Když se nakonec rozhodnu dobře

Co je to vlastně lidský život? Třeba hledání sama sebe a hledání něčeho krásného. Prostě něčeho, co nás drží při životě. A je to těžký, protože nás ze všech stran útočí tlaky konzumní společnosti, negativní zprávy a humus politiky

21.8.2019 v 16:19 | Karma článku: 10.98 | Přečteno: 175 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

Ptej se a poslouchej aneb Mělo by se vzpomínat na rok 1968

Les, spousta hub, ticho, jen zpěv ptáků a najednou ... ruská vojenská auta. Psal se rok 1968, byl jedenadvacátý srpen a moje maminka měla za pár dní porodit moji sestru Ivetu.

21.8.2019 v 15:52 | Karma článku: 18.17 | Přečteno: 313 | Diskuse

Jarka Jarvis

Hop sem, hop tam: Jižní Dakota

Bitky s Indiány, zlatá horečka v Černých horách, Wild Bill Hickok, Calamity Jane a městečko Deadwood, kde pistolníci nosili kolty proklatě nízko, a kořalka tekla proudem... Prostě divokej západ, jak nám ho ukazovali ve filmech.

21.8.2019 v 15:45 | Karma článku: 11.58 | Přečteno: 136 | Diskuse

Ladislav Jakl

Nová doba

Za poslední roky se s podnebím na Zemi nic zvláštního nestalo. Přitom hlasitost hysterického alarmismu se zvýšila několikanásobně. O čem to svědčí?

21.8.2019 v 13:04 | Karma článku: 37.19 | Přečteno: 1013 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 961

Mám ráda hudbu, tanec, klavír, divadlo, saunu, Montessori, umění, ... ... ...

Najdete na iDNES.cz